ANTETLİ KAĞIT

Şirket logosunu, iletişim bilgilerini kapsayan antetli kağıt, kurumsal imajınızı destekleyen en önemli araçlardan biridir. Sadece şirket dışı yazışmalarınızda değil, antetli kağıdı şirket içinde, departmanlar arası iletişimde de kullanabilir ve böylece çok daha resmi ve ciddi bir imaj çizmenize yardımcı olur. Esem Medya , tüm kurumsal ofis ihtiyaçlarınız içi yanınızda! Ankara Antetli Kağıt Baskı Fiyatları

Antetli Kağıt Baskı 

 Antetli kağıt bir işletmenin yazışma ve bir çok alanda kullandığı bir unsurudur. Antetli kağıt işletme sözleşmelerinizde, teklif veririken birçok konuda yogun olarak kullanılır.

Antetli kağıt resmi makamlarla yazışmalarda kullanılır. Teklif verirken kullanıldığı için potansiyel müşterilerinizde iyi bir etki  bırakması en önemlidir.

ESEM Medya Ankara Antetli Kağıt baskı basım hizmeti vermektedir.  Bize hemen ulaşın

Antetli Kağıt Nasıl Seçilir

Farklı bir marka oluşturmak, herhangi bir işletmeyi büyütmenin çok önemli bir parçasıdır ve antetli kağıdınıza bunun önemli bir parçasıdır. Antetli kağıdınıza, müşterilerinize, yazışmalarının içeriği kadar işletmeniz hakkında da bilgi verir. İşletmenizin ne kadar profesyonel ve gösterişli olduğunu ileterek Potansiyel Müşterinize ayrıntı bilgi, tutarlı ve organize olup olmadığınızı söyler. Aynı anda bir ruh hali yaratır, sizi tanıtır ve yarattığı izlenim onaylanacaktır. Bu nedenle, antetli kağıdınızı bastırmak için en iyi kağıt türlerini seçmeniz çok önemlidir.

Antetli kağıtlara yazdırmak için kullanılan kağıt türleri, normal fotokopi kağıdına göre daha kalındır. Normal fotokopi kağıdı metrekare başına 80 gram (gsm), antetli kağıt ise en az 100gsm’dir. Broşürler ve diğer satış malzemeleri genellikle kuşe kağıda basarken, antetli kağıtlar kaplamasız olmalıdır. Bunun nedeni, birinin teklifleri imzalaması ve alıcının teklife bir not yazmak isteyebilmesi dir ve kuşe kağıda bir okadar yazmak zordur. Kaplamalı kağıt da lazer veya mürekkep püskürtmeli yazıcılarda çok iyi verim vermez.

Bu, antetli kağıtları kaplamasız kağıda göre en az 100 gr / m2 olarak yazdırma Alanı  için kağıt türlerini daraltır. Birkaç farklı kağıt türü bu kriterlere uyuyor, yani sonraki soru şirketin markasını en iyi yansıtan hangisi?

Antetli Kağıt İçin En İyi Kaplamasız Kağıdı Seçme

Antetli kağıt yazdırmak için en iyi kağıt türlerini düşünürken, amaç biçim ve işlevi dengelemektir. Başka bir şekilde, kağıt marka kimliğini yansıtmalı ve aynı zamanda okunması kolay bir yazışma için araç görevi görmelidir. Antetli kağıt ayırt edici olmalı ve Yazışmanın kaynağı hemen açık olmalı, ancak kullanımı, saklaması veya okuması garip olacak kadar tuhaf veya aldatıcı olmamalıdır. Markalama, Teklifin gerçek içeriğini gölgede bırakmamalıdır.

Renk, gözün ilk fark ettiği şeydir. Antetli kağıtlar, kolay okunması için tipik olarak beyaz veya krem ​​renkli olmalıdır, ancak üst ve alt kısımdaki basılı logo ve şirket bilgileri markanın imza renklerini kullanmalıdır. Deneyimli bir tasarımcı, her şeyi standart bir formata nasıl sığdıracağımız konusunda size tavsiyelerde bulunabilir, böylece logonuz göze çarpar, iletişim bilgileriniz açıktır ve mektubun kendisi kolayca okunur.

Farklı yazdırma kağıt türlerinin farklı dokuları vardır. Antetli kağıtlar, düzden ketene benzer. Şirketin bütçesi ve marka imajı, antetli kağıtlar için kağıt dokusu seçiminde kritik faktörlerden bazılarıdır. Bir avukat veya muhasebeci, uygunluk ve haysiyet duygusu taşıdığından ve müvekkillerinin bu yazışmaları kişisel kayıtları için tutma olasılığının daha yüksek olduğu için daha dokulu bir kağıdı tercih edebilir. Ancak genel olarak, antetli kağıt için dokulu kağıt standart değildir. Çoğu işletme, uygun fiyatlı, işlevsel ve çekici olan 100-120 gsm’lik pürüzsüz, mat, kaplanmamış kağıt kullanır.

Firmanızın antetli kağıdı için çeşitli baskı kağıt türlerinden hangisinin ideal olduğundan emin değilseniz, bizimle iletişime geçin . Özel ihtiyaçlarınızı tartışmaktan ve size en etkili seçenekler konusunda tavsiyede bulunmaktan memnuniyet duyarız. Ankara Antetli Kağıt Baskı Fiyatları

Esem Medya Matbaa